AKADEMİK ÇEVİRİ ÜCRETLERİ

Çeviri hizmetleri hayatın her alanında farklı farklı işlevler için ihtiyaç duyulabilen bir şeydir. Akademik çeviriler doktora tez çevirileri, yüksek lisans tez çevirileri ve uzmanlık metinleri çevirileri gibi çevirilerdir. Akademik dünyaya ayak basıldığı andan itibaren bazı metinler yazmanız gerekmektedir. Veya yararlanmak amacı ile daha öncesinde yazılmış olan farklı dildeki bir metine ihtiyaç duyulabilir. Bu gibi durumlarda bu metinlerin hedef dile çevrilmesi gerekebilir. Günümüz şartlarında genelde bu metinler İngilizce kaynağa sahip olmaktadırlar. Adı üstünde akademik makale olduğu için de belirli bir bilgi birikimi ve teknik terimleri de beraberinde getireceğinden profesyonel bir çeviri hizmeti gerektirmektedir.

Akademik çeviriler, kaynak dilden hedef dile çevrimi yapılırken adeta o metni yeninden yazmış gibi olmaktadır. Aynı bilgi birikimini ve aynı dil hakimiyetini istemektedir. Yapılmış olan çeviriler sayesinde akademik seviyedeki öğrenciler ve akademisyen öğretmenler kendi uzmanlık alanlarındaki araştırma belgelerine, tezlere ve makalelere rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Bu metinlerden yardım aldıkları için belirli bir temel oluşturma görevi görmektedirler. Bu nedenle bu çeviri de oldukça önemli bir çeviridir.Akademik çeviri ücretleri fazla olacak olsa bile bu nedenle göz ardı edilmelidir.

Akademik çeviri hizmeti almak istediğiniz zaman bu hizmeti profesyonel olarak veren büro veya çevirmenler sizlere bu hizmeti editörlük hizmeti ile beraber verecektir. Yani çevirisi yapılan akademik metniniz size okunmaya veya yayınlanmaya hazır ve herhangi bir dokunuş gerektirmeyen şekilde teslim edilecektir. Akademik çeviri yapmak o metni sıfırdan yazmak kadar önemli ve zahmetli bir iştir.

Akademik çeviri ücretleri istenilen metnin kaynak ve hedef diline, çevirisi yapılacak metnin kelime sayısına ve istenilen zamana göre değişiklik göstermektedir. Hızlı bir çeviri istiyorsanız birden fazla tercüman bu çeviri ile uğraşacağından fiyatlarda ufak çaplı değişiklikler gözlenebilir. Ancak uygun fiyat ve profesyonel çeviri hizmetini bir arada almak istiyorsanız Okeanos Çeviri ve Tercüme Hizmetleri bürosu olarak hizmetinizdeyiz. Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için 0553 910 31 32 ve 0212 221 45 21 numaralarımız üzerinden bize ulaşabilir ve detaylı fiyat bilgisini de yine aynı numaralar üzerinden alabilirsiniz.

AKADEMİK ÇEVİRİ ÜCRETLERİ