Az yiyerek nasıl tok hissedersiniz?

Az yiyerek nasıl tok hissedersiniz?

Tok hissederek rahatça kilo vermek o kadar da zor değil. Tok hissetmek kilo verme sürecinin en önemli parçası. Peki ama nasıl hem tok hissedeceğiz hem de kilo vermeye devam edeceğiz? Diyet yapmak aç kalmak demek değildir, işte size 5 saat tok hissetmenizi sağlayacak 5 yöntem…

  1. Öğünlerde mutlaka salata bulunsun: Salatalar yüksek posa ve su içeriği sayesinde midenizde hacim oluşturarak tokluk hissini artırır.
  2. Tam tahıllı karbonhidratları porsiyon kontrolü ile tüketmekten çekinmeyin: Bir diğer yüksek posa kaynağı olan tam tahıllar dengeli bir tabağın olmazsa olmazıdır.
  3. Öğünlerde tek bir besin grubuna odaklanmak yerine kendi dengeli tabağınızı oluşturun: Dengeli tabağınızda, sağlıklı karbonhidratlara, proteinlere ve sağlıklı yağ gruplarına yer verin.
  4. Öğünler ayran, çorba, cacık gibi sıvı ağırlıklı besinlere yer verin, ayrıca öğün öncelerinde 1 bardak su tüketmeyi unutmayın: Sıvılar midenizde hacim oluşturarak tokluk hissetmenize neden olacaktır.
  5. Öğünlerinizde sağlıklı yağlardan destek alın: Yağlar mideden geç boşaldıkları için uzun süreli tokluk hissine birebirdir. Ayrıca tokluk hormonlarımızın salgılanmasını tetikleyerek tokluk hissinin oluşumuna destek olur.

Az yiyerek nasıl tok hissedersiniz?