Başkan Adayı Burak Elmas’tan Açıklamalar

Galatasaray camiası seçime hazırlanıyor. Seçimler pandeminedeni ile 19 Haziran da Galatasaray Lisesi’nin bahçesinde gerçekleşecek. Seçimlere Yiğit Şardan, Ekrem Hamamcıoğlu, İbrahim Özdemir, Burak Elmas ve Metin Öztürk’ten oluşan 5 aday katılacak.

Adaylardan biri olan Burak Elmas, seçilmesi durumunda teknik direktör Fatih Terim ile yola devam edeceğini söylemişti. Galatasaray için projelerinin olduğunu söyleyen Elmas, Galatasaray’ın 15, 20 sene gibi geleceğini belirleyecek planlamalar yapılması gerektiğini belirtti. Galatasaray’ın kişilere bağlı olmaması aksine sistem takımı olması gerektiğini söyledi. youwin

Fatih Terim Seçim Döneminde Çok Konuşulmamalı

Seçim döneminde Fatih hocanın çok konuşulmasını doğru bulmadığını, Fatih Terim’in kulüp üyesi aynı zamanda divan üyesi olduğunu belirten Burak Elmas, sürenin az olması nedeniyle her adayın bir hoca tercihi olması gerektiğini savundu. Mroyun giriş  

Eğer Fatih Terim olmazsa alternatif tercihlerinin de olduğunu belirtti

Avrupa’ya Göre Mi Takım Kuracaksınız?

Avrupa mı yoksa Süper lige göre mi takım kuracaksınız sorusuna, ‘’ bizim her zaman hedefimiz yabancı takımları yenmektir. Ancak bu durumun gerçekleşmesi için alt yapıya önem vermemiz gerekir. Aksi takdirde hem kulübümüze zarar veriyoruz hem de yakalamış olduğumuz başarılar kalıcı hale gelmiyor.  Amacımız Avrupa’da başarılı olmak ve bu yönde kadro kurmaktır. Bu bir anda olacak bir durum değildir. Zamana yayılacak ancak dışarıdan bakıldığında atılan adımlar çok net görülecektir.

Avrupa da başarılı olmak için doğru strateji kurmak gerekir. Bu strateji ödün vermemek, seçimlerimizi doğru yapmak ve finansal alt yapının güçlü olmasından geçer. Yoksa ben kalkıp seneye Avrupa da başarılı oluruz dersek doğru söylememiş olurum. ‘’ Şeklinde konuştu.

 Başkan adayı Burak Elmas, bir ilk yaparak kadın futbol takımını kuracağını söyledi. ‘’Yönetimimizde çok başarılı kadınlar var. Kadınların eşitlik ilkesine çok saygı duyuyoruz. Kadın futbol takımını bu çerçevede kurmak istedik. Amacımız daha çok kadına fırsat vermektir.’’  Şeklinde konuştu.

Başkan Adayı Burak Elmas’tan Açıklamalar