CHP’de hayaller Paris gerçekler Muş

Antalya yangın felaketiyle birlikte büyük bir imtihandan geçti.
Ormanlarımızla birlikte geleceğimizde yanıp kül olurken; insanların öfkesinin kitlesel bir harekete dönüşmesi an meselesi iken bilinçsizce yapılan sosyal medya paylaşımları bu durumu daha da vahim bir hale getirmektedir.
Yangın alanlarını görmeyen sadece okuduğu haberlerden yada üyesi olduğu bazı sosyal medya gruplarında paylaşılan fotoğraf ve demeçlerden çıkarımlarda bulunarak bölgede insanların neler yaşadığını, nasıl bir psikoloji içinde olduğunun analizinin yapılmadan; ağır yazılar ve doğruluğu teyit edilmemiş paylaşımlar gördüm.
Bu paylaşımların bazılarını kanaat önderi olarak kabul görmüş insanların yapmış olması da beniz ayrıca üzmüştür.
CHP Konyaaltı Meclis Üyesi Hasan Hüseyin Ateşoğlu, şahsına münhasır kişiliği ile bilinen şen şakrak bir meclis üyemiz. Yangının yarattığı acı ve üzüntü ile birlikte olsa gerek 27 plakalı bir aracın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak şüpheli araç olduğunu ve dikkat edilmesi gerektiğini dile getirdi. Zannediyorum bu konu ile ilgili kendisi uyarılmış olsa gerek, paylaşımı daha sonra kaldırdı.
Hasan Hüseyin Ateşoğlu’nun art niyetli bir şekilde halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek amacı ile hareket ettiğini düşünmüyorum. Ancak bu tarz hassas konularda iki düşünüp, bir konuşmanın daha doğru olacağını dile getirmek istedim.
* * *
“Biz neden CHP’liyiz, neden AKP’li olamayız?” bu sözler CHP’li arkadaşların yakından tanıdığı yine şahsına münhasır karakteri ve benimde zaman zaman okuduğum, tebessüm ettiğim sosyal medya paylaşımları ile takip ettiğim Mehmet Tosun’a ait. Okuyunca içimden “CHP’de hayaller Paris gerçekler Muş” dedim.
Tosun şöyle diyor;
BİZ NEDEN CHP’LİYİZ,NEDEN AKP’Lİ OLAMAYIZ?Çünkü biz sorgularız.Körü körüne inanmayız kimseye.Bizim genel başkanımıza, AKP genel başkanı hodri meydan çekse ve bizim genel başkanımız karşısına çıkamasa ilk önce biz eleştiririz.4 milyon dolar verip yangın uçaklarının bakımını yaptıramayan genel başkan, Somaliye 30 milyon dolar hibe ederse, sen ne yapıyorsun diye karşısına dikiliriz.Yani anlayacağınız biz kul olmayız, birey oluruz.Bizim genel başkanın asla ve asla 13 tane özel uçağı olamaz, sarayları olamaz.Milletin parasını çarçur edemez.Biz buyuz canım kardeşim o yüzden biz asla sizin gibi olamayız.Bu ve benzeri söylem yüzünden yıllarca insanlar kendini CHP’de konumlandıramadı. CHP’de altı boş bu söylemler ve uygulamalar devam ettiği sürece oyunuz yüzde 25’in üzerine çıkmaz. Ayrıca yıllardır yüzde 25 oy oranını aşamayan bir partinin, yönetiminin ve üyelerinin bana sorgulamadan bahsetmesi biraz komik geldi.
Allahtan Muharrem İnce ortaya çıktı da insanlar; miladını doldurmuş iktidarın ve fonksiyonunu yitirmiş muhalefetin kıskacından kendini kurtardı.
CHP’li Mehmet Tosun’un söylemlerinde bahsettiği hususlara gelecek olursak;
AKP’liler ne kadar sorgulama yoksunu ise CHP’liler de bir o kadar yoksun. Körü körüne inanma meselesinde ise CHP Genel Merkezi Konyaaltı’nda Mehmet Metiner’i aday gösterse kimsenin gıkı çıkmadığı gibi üstüne üstelik yüzde 66,85 oyla seçilir.
Muharrem İnce, hodri meydan dediğinde; CHP Genel Merkezinde, Belediye Başkanlarının, Meclis Üyelerinin, Milletvekillerinin nasıl belirlendiğini istediği TV  programında, TV kanalında çıkalım konuşalım, tartışalım dediğinde Sayın Kılıçdaroğlu hala çıkamadı diye biliyorum. Siz çıkıp Sayın Kılıçdaroğlu ‘nu eleştirdiniz mi? 
Yabancı ülkelere ve vakıflara yapılan destek hibelerine karşı olmakla, bu konuda ki eleştirileri desteklemekle birlikte şunu da sormakta fayda görüyorum.
Cumhuriyet Halk Partisi geçtiğimiz dönem hazineden 111 Milyon 369 Bin TL destek aldı. THK bağışa açık bir kurum, yanlışsam düzeltin… CHP Genel Merkezi diğer gelirlerinden bahsetmiyorum bile sadece hazineden aldığı destek ile 4 milyon doları karşılaya bilir, hepsi olmasa bile bir kısmını bağışlayabilirdi. Yaptı mı, yapmadı… 
Milletin parasını çarçur edemez diyorsunuz, peki hazine destekleri ve diğer milyonlarca gelir nereye harcanıyor? Hani hazine destekleri de bu milletin ödediği vergilerden veriliyor ya…
13 uçak meselesine gelince sonuna kadar katılıyorum… CHP Genel Başkanının hiç bir zaman 13 uçağı ve sarayları olamaz!
Nedeni de acıdır ki hiçbir zaman Cumhurbaşkanı ve partisi de iktidar olamaz. CHP A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak misyonunu tamamlar ve emekliliğe ayrılır.
Yani hocam siz buysanız, milletin düşünceleri de bu…
Şunu buraya not edelim; hem ekonomik hemde sosyopolitik rüzgara rağmen bu zihniyetle bir adım yol kat edemezsiniz.
Sevgilerimle…

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )