e-Okul (VBS) karne notu görüntüleme 2021: Dijital karneye nasıl bakılır?

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da öğrenciler karnelerini dijital olarak görüntüleyebilecek. Öğrenciler karnelerini 18 Haziran 2021 Cuma günü görüntüleyebilecekler. e-Okul karne notları görüntüleme ekranı MEB tarafından erişime açılacak. Peki, e-Okul dijital karnelere nasıl bakılır? İşte e-Okul karne notu görüntüleme ekranı 2021…

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin dijital karneleri 18 Haziran tarihinden itibaren e-Okul‘dan erişime açılacak. e-Okul sayfasında dijital olarak erişime açılacak karne notlarını veliler ve öğrenciler e-okul.meb.gov.tr sayfasından VBS sistemi aracılığı ile görüntüleyebilecek.

E-OKUL DİJİTAL KARNELERE NASIL BAKILIR?

Bakanlıktan alınan bilgiye göre, ilkokul, ortaokul, lise kademelerindeki tüm öğrenciler karnelerine “e-okul.meb.gov.tr” internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, “takdir ve teşekkür” belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek.

E-OKUL KARNE NOTU GÖRÜNTÜLEME ADIMLARI

  1. Öncelikle E-Okul ekranına giriş yapılır.
  2. Giriş yapıldıktan sonra ekranın sol alt köşesinde yer alan “e-Karne” alanına tıklanır.
  3. Eğer tarayıcınızda Pop-Up engelleyici varsa karşınıza şu şekilde bir uyarı çıkacaktır; “e-Karne rapor sayfasını açamıyorsanız, tarayıcınız varsayılan olarak pop-up’ların ekranınızda otomatik olarak gösterilmesini engelleyebilir. Bir pop-up engellendiğinde adres çubuğunda Pop-up engellendi simgesi Pop-up engellendi olarak görünür. Burada Pop-up’lara izin vererek rapor sayfasını açabilirsiniz.”
  4. Pop-Up iznini verdikten sonra “e-Karne” alanına yeniden tıklayın.
  5. Pop-Up ekranında açılacak olan e-Karne ekranında aldığınız belgeleri ve notlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

E-OKUL KARNE GÖRÜNTÜLEME İÇİN TIKLAYINIZ

e-Okul (VBS) karne notu görüntüleme 2021: Dijital karneye nasıl bakılır?