En Çok Beğenilen 8 Müzik Videosu

1- The Chemical Brothers – Sometimes I Feel So Deserted

The Chemical Brothers’ın son klibinde insan dokusu taşıyan robotlar yani cyborg’lar başrolde. Bir kadın cyborg’u benzin pompası ile enerji toplarken/beslenirken gördüğümüz videoda şarkıyla eş zamanlı olarak heyecan dozu da artıyor.

2- BADBADNOTGOOD & Ghostface Killah – Ray Gun ft. DOOM

BADBADNOTGOOD ve Ghostface Killah’ın ortaklaşa albümünden ilk klip şarkısı DOOM düeti Ray Gun idi. Şarkıya hazırlanan klip hem retro estetiğe sahip hem de klibin sonuna doğru fütüristik bir hal alıyor.

3- Tame Impala – Let It Happen

Kevin Parker’a yılın en iyi albümüne imza atmak yetmemiş, Tame Impala lideri en iyi klip de benim olmalı demiş anlaşılan. Currents isimli albümün çıkış şarkısı Let It Happen’a hazırlanan videoda son dakikada uçağa yetişmeye çalışırken astral bir seyahate çıkan ve oradan oraya savrulan birini seyrediyoruz.

4- Ariel Pink – Dayzed Inn Daydreams

Karşımızda boyalı saçlarıyla düşmüş bir eski rock yıldızı. Glam kültüründen geldiğini gündelik kıyafetlerinden, hızlı bir gençlik geçirdiğini yüzünden anlıyoruz. Şimdi bir süpermarkette çalışıyor.

5- Giorgio Moroder – Déjà vu feat. Sia

Eski kurt Giorgio Moroder direksiyon başında, gündüz tarifesini açmış sürüyor. Taksiye binen gencin elinde çiçekler, kafası karışık. Kaçmamasını, üstüne gitmesini tavsiye ediyor Moroder, ve olaylar gelişiyor.

6- The Away Days – Calm Your Eyes

The Away Days’in Calm Your Eyes şarkısına hazırlanan klip, gay bir çiftin trajik biçimde sonlanan hikayesine odaklanıyor.

7- Kendrick Lamar – Alright

Kendrick Lamar, son albümü To Pimp A Butterfly’ı hip hop müziğini görgüsüz rapper’ların tekelinden kurtarmak ve kültüre hak ettiği itibarı teslim etmek amacıyla hazırladı. Bu albümde Kendrick dinleyicilerine sesleniyor, onlarla konuşuyor, öğüt ve mesaj veriyor.

8- Leftfield & Sleaford Mods – Head and Shoulders

90’ların efsanevi İngiliz elektronik müzik topluluğu Leftfield 16 yıl sonra yeni bir stüdyo albüm yayınladı. Albümün en iyilerinden Sleaford Mods düeti Head and Shoulders’a hazırlanan animasyon klipte önüne çıkan her şeyi tüketen bir tür pacman’i izliyoruz. Süpermarket reyonunda başlayan tüketim maceramız, uzay boşluğunda gezegenleri mideye indirerek son buluyor.

Bir önceki yazımız olan 2016’nın En İyi 5 Film Müziği yazımızı okumak için tıklayınız.