İYİ Parti’li Oruç: Koltuklar ticari meta haline geldi

Muratpaşa Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.
Muratpaş Belediye Meclis toplantısında İYİ Parti Meclis Üyesi ve İYİ Parti Grup sözcüsü Leyla Liman Oruç söz alarak şu ifadeleri kullandı:
Hepimiz çok üzüntülüyüz, yüreklerimiz yanıyor. 2021 Yılı maalesef bir felaketler yılı olarak şimdiden tarihe geçti. Pandemi, kuraklık, sel felaketlerinin üstüne şimdi de Tarihimiz boyunca eşi benzeri görülmemiş bir yangın felaketi yaşıyoruz.Temmuz 2021 ayı hiç kuşkusuz ki Antalya’mız için , Manavgat’ımız için, eş zamanlı yangınların başladığı 13 İLİMİZ ve TÜRKİYE için tarihe YAS ayı olarak geçecektir.Eşi benzeri görülmemiş büyük bir yangın felaketi ardından kaybettiğimiz canlarımız için yüreğimiz yandı, acımız çok büyük. Acımızın duraksız hale gelmesine katkı sunan devlet yetkilileri çıktı “Envanterimizde yangın söndürme uçağı, yangın söndürme helikopteri yok” dedi.Yapılan bu açıklamalar karşısında bir kez daha yıkıldık! Öyleyse biz de soruyoruz; Bu durumda sizlerin varlığından söz edilebilir mi?En az 20 uçak filosu ile son yangınlar felaket aşamasına gelmeden önlenirdi. Evi ocağı yanan vatandaşlarımızın “uçak yok mu” feryatlarını duymazdık.Lüks saraylara, onlarca makam uçağına, lüks makam araçlarına ve yandaş firmalara aktarılan paraları bulan devletimiz büyük bir yangın mücadele filosu kurardı diye düşünüyorum.Bu ülkede her şeye boyun eğen milletimizin gerekçesi aslında tüccarlıktır. Günümüzün bence en geçerli mesleği de tüccarlıktır…Artık tabelalarında tüccar yazmasa da tüccarlığı öne çıkaran meslekler revaçta…Ne olursan ol, ister mimar, ister mühendis, ister avukat, ister doktor, ister eğitimci ol…Yanına tüccar etiketini koymadığında hayatın pek de verimli geçmeyecektir…Bakın etrafınıza, ülkenin değerlerine, yağmalanan doğasına, tarihine en büyük darbeyi “Eğitimli” denilen kişilerin, eğitimleri ile hiç de bağdaşmayan işler yaptıklarını görürsünüz…Adeta diplomalarını, gördükleri eğitimi, edindikleri kültür birikimini inkar ederek tüccarlaşmışlardır. Böyle kişiler sıkışınca, kanun ve yönetmenliklere sığınırlar. Rant uğruna ormanlara, içme suyu kaynaklarına bile saldırırlar. Önemli olan para kazanmaktır, tüccarlıktır…Bir de bakarsınız ki size lüks araçlarına kurulup eskiden ne kadar devrimci olduğunu ya da ne kadar milliyetçi olduğunu anlatır durur. “Kır şişeyi dön köşeyi…” mantığına sarılmış, vergi kaçırırmış, çalışanlarının üç kuruşunu ödemekten kaçınırmış kimin umurunda… Bu kafalar durmak bilmedi.ifadelerini kullandı.
“KOLTUKLAR TİCARİ META”İYİ Parti’li Oruç şöyle devam etti:
Baş tüccar rolündeki siyasetçiler, bazı sendikacılar, vatan sevgisi yalanlarıyla halktan aldıkları oyla halka üstünlük tasladılar. KOLTUKLAR ticari meta haline geldi… Rüşvet almayanlar toplumdan cüzzamlı gibi uzaklaştırıldı.Onları parayla terbiye etmeye soyundular, herkes tüccar oldu. Paraya tapma devri başladı. Tüketim çılgınlığı, çevre kirliliği, küresel ısınma, hepsini yaratan mantık, kafa yapısı, “Kar daha fazla kar… Para daha fazla para” diyerek çılgın ruh halleri sergilediler.Öyle bir toplum yaratıldı ki her şeyi tüketmek, her şeyi kirletmek üzere kurgulandı. En büyük saygıyı hak eden, cebinde en çok parası olan oldu. Yani en büyük değer para oldu. Erdemli insan olmanın ne büyük özellik olduğunu es geçtik, yani anlayacağınız; Düzen, gücü yeten yetene oldu…

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )