Kepez’e Cem Karaca Gençlik Kütüphanesi açılıyor

Kepez Belediyesi, ilçenin dört bir tarafını kütüphanelerle donatıyor. Antalya’nın en zengin kütüphanesi Cemil Meriç Kütüphanesi’ni kente kazandıran Kepez Belediyesi, Antalya Genç İş İnsanları Derneği(ANTGİAD) işbirliğiyle ilçeye bir kütüphane daha armağan ediyor.
Antalya Genç İş İnsanları Derneği’nin katkılarıyla Kepez Kent Meydanı’na kazandırılan kütüphaneye sanatçı, besteci, tiyatrocu ve sinema oyuncusu Cem Karaca’nın ismi verildi.
Cem Karaca Gençlik Kütüphanesi, 5 Temmuz pazartesi, saat 19.00’da kapılarını kitapseverlere açıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Başkanı Osman Sert, açılış öncesi Cem Karaca Gençlik Kütüphanesi’ni ziyaret etti.
Başkan Tütüncü, kütüphane raflarına yerleştirilen birbirinden kıymetli eserleri inceleyerek, Antalya Genç İş İnsanları Derneği(ANTGİAD) Başkanı Osman Sert ve yönetimine teşekkür etti.
Gelecek nesillerin eğitimine büyük önem veren Kepez Belediyesi, geçtiğimiz yıl Kepez Kent Meydanı’nda okuma sevgisini her yaşa tattıracak ‘Millet Kıraathanesi’ni de hizmete açmıştı.  Cem Karaca Gençlik Kütüphanesi, Kent Meydanı’na kazandırılan ikinci kütüphane olacak.

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )