mağaza radyosu

Etkin bir pazarlama aracı olarak kullanılan mağaza radyoculuğu, mağazaların tanıtım faaliyetleri arasında yer almaya başladı. Mağaza sahipleri artık duyusal pazarlamaya daha fazla değer veriyorlar. Kampanya ve indirimler anlık olarak mağaza içindeki ses sistemlerinden yayınlanıyor. Böylelikle müşterilerine etkili ve doğru bir mağaza atmosferi oluşturmayı hedefleyen perakende mağaza zincirleri, müzik çalan bir mağazada müşteriler daha iyi vakit geçirdiklerini ve kendilerini daha iyi hissettiklerini söylüyorlar. Markanın kendi sahibi olduğu kurumsal radyoya da belirlenen bir radyo kanalı ile yapılan anlaşma ile o kanalı mağaza içinde dinleterek müşterilere uygun bir atmosfer yaratan mağaza sahipleri, kendi kurumsal radyolarında vermek istedikleri mesajı da daha etkili bir biçimde yayınlıyorlar. Geniş müzik seçenekleri ve sürekli güncellenen şarkı listesi ile en popüler şarkılarla tüketiciye hitap eden mağaza ve firma sahipleri için kurumsal mağaza radyosuna sahip olmak büyük avantajdır. Çünkü yayın sırasında müzik aralarında verilen mesajlarda uzunluk, etkinlik ve sıklık tamamen onların elinde olur. Bu hizmetle ilgili profesyonel hizmet almak isteyen mağazalar ise intelijans müzik yayın hizmetini tercih ediyorlar.

Mağaza radyosu; müşterilerin mekanda bulunan gürültüleri duymasını da engeller. Özellikle kalabalık mağazalarda müzik ve radyo yayını, alışveriş yapanların diğer seslerden rahatsız olmalarını engeller. Alışveriş caddelerinde bulunan mağazalarda; dışarıdan gelebilecek korna sesleri, çeşitli inşaat gürültüleri ve mağaza içinde bulunan havalandırma sesi ve diğer gereksiz sesleri bastırmak için de müzik ve mağaza radyosu en etkili yoldur. Ayrıca yine mağaza radyoculuğu, yaklaşan kampanyalarınız ve mağazanıza özel indirimleri haberdar etmek için en hızlı tanıtım aracıdır. Marka tanınırlığını güçlendirme ve marka değerini arttırmak için de yine kapalı devre müzik yayını yaparak, mağazanızdaki müşterilerinize hizmet verebilirsiniz. Kendinize özel benzersiz mesajlar ileterek müşterilerinizin gözündeki farkındalığınızı arttırabilirsiniz. Bulunduğunuz pazarda yükselmek ve farklı olmak için de kurumsal bir radyo kanalına sahip olmak önemli bir artıdır. Size özel bir radyo yayını, müşterileriniz ile kısa yoldan ve daha hızlı bir iletişim kurmanıza olanak sunar.

Kurum içindeki iletişimi güçlendirmek için de etkili bir yol olan mağaza radyosu; aynı zamanda zinciri bulunan büyük markalar için de etkili bir araçtır. Tüm mağazalarınızda aynı anda radyo yayını yapmanıza, böylece aynı anda birçok şubedeki müşteriye ulaşarak, daha geniş kitlelere hitap etmenizi sağlayan mağaza radyosu, günümüzde hemen her büyük firma tarafından tercih ediliyor. Bu firmalar arasında yalnızca alışveriş merkezlerindeki mağazalar değil; Carrefoursa, Migros ya da Macro center gibi büyük süper marketlerden restoran ve cafelere, BP ve Shell gibi benzin istasyonlarından TeknoSA ve Media markt gibi elektronik alışveriş mağazalarına kadar birçok firma ve işletme yer alıyor. Siz de onlardan biri olmak ve marka değerinizi güçlendirmek için kendi kurumsal radyonuzla mağaza içi radyo ve müzik yayını yapabilirsiniz. Kaliteli hizmet almak için intelijans müzik yayın hizmetini tercih edebilirsiniz.