Markalar müziğini kendi belirliyor

Mağaza radyoculuğuyla markalar, kurumun ruhunu ve enerjisini yansıtacak müziği seçerek marka konumlandırmasına yeni bir ivme kazandırıyor.

Müzik sayesinde ciroda yüzde 30 oranında artış sağlanabildiği gerçeğini pek çok marka kabul ediyor.

Türkiye’de deneyimli kadrosuyla kapalı devre müzik yayıncılığı yapan intelijans,  bünyesindeki müzisyenler tarafından üretilen  lisanslı müzik kataloğu ile markaların ruhuna ve müşteri profiline uygun profesyonel müzik yayını sistemiyle mağazalara ve satışlara canlılık getiriyor.

MAĞAZA MÜZİĞİ CİRO ARTIŞI YAPTIRIYOR

Perakende sektöründe gittikçe önemi artan retail radyoculuk, sektöre gözle görülür artış yaşatırken pazarlama alışkanlıklarını da değiştiriyor. Yapılan araştırmalar sonucunda müzik, kurumun ruhunu ve enerjisini yansıtacak olan müzik bütünlüğü ile müşterinin keyifli alışveriş yapmasını ve mevcut müşterinin de markaya bağlılığını güçlendiriyor.

Mağazacılıkta retail radyoculuğun önemsenmesi gerekir. Müzik, mağazacılıkta ve ticarette çok önemli bir unsur. İçerde nasıl bir dekor varsa, ışık dekoru varsa ses dekoru da gerekmektedir. Doğru müzik yayını sayesinde ciroda yüzde 30 oranında artış sağlanabiliyor. Müşteriler mağazalarda müzik olduğu sürece daha fazla vakit harcıyorlar ve satış temsilcisiyle daha fazla temas halinde olabiliyorlar. Ayrıca müzik her zaman kötü duyguları alıp götürmektedir.