Memleket Partisi ‘vira bismillah’ dedi… Başkan Baraner, Antalya vizyonunu açıkladı

MEMLEKET Partisi Antalya İl Başkanı Hüseyin Baraner, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru ve beraberindeki heyet gazetecilerle buluştu.
Başkan Hüseyin Baraner, Memleket Partisi’nin 19 ilçede hızla örgütlendiğini vurguladı. Başkan Baraner, partinin ilçe kongrelerinin önümüzdeki hafta itibarıyla başlayacağını dile getirdi.
Memleket Partisi Antalya İl Başkanlığı, Antalya basını ile kahvaltıda buluştu.
Memleket Partisi İl Başkanı Hüseyin Baraner’e Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Öder, İl Yönetiminden Av. Şefika Aygüneş, İl Sekreteri Mutlu Çepni, İbradı Belediyesi Başkanı Serkan Küçükkuru, Konyaaltı İlçe Başkanı Elçin Güner, parti yöneticileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
Toplantıda konuşan Memleket Partisi Antalya İl Başkanı Hüseyin Baraner, Antalya siyaseti ve ekonomisine dair dikkat çeken çözüm önerilerinde ve tespitlerde bulundu.
VER ARSAYI, YÜZDE 30’U SENİNMemleket Partisi Antalya İl Başkanı Hüseyin Baraner şöyle devam etti:
“Memleket, adalet, vicdan ve iş… Bu anlayış olmadan Antalya’nın insanca yaşanabilecek bir kent olması mümkün değil. Bugün Avrupa, savunma bütçesinin üç katını ‘yeşil aydınlanma’ ve toprak rehabilitasyonu projelerine harcıyor. Dünyada bu kadar önemli gündemler varken biz halen 40 yıl öncesinin sloganlarını paylaşıyoruz. ‘Ver arsayı, yüzde 30’u senin, dikelim sana binayı’ anlayışı devam ediyor. Antalya’nın yeşili, doğası, hayvanı dahi sahip çıkılmaya muhtaç. Antalya’da 18-19 katlı binalar yapılmaya devam ediliyor, temiz hava sirkülasyonu ve güneş ışığına ulaşmada dahi sorunlar yaşıyoruz”.VARLIK YARATARAK ZENGİNLİĞİ PAYLAŞACAĞIZAntalya’ya kurumsal yabancı sermayenin gelmediğini ifade eden Memleket Partisi Antalya İl Başkanı Hüseyin Baraner şöyle konuştu:
“Kim olduğunu bilmeden para getiren herkesin peşinde koşuyoruz. Antalya’ya dünya fonlarından, Avrupa’dan akan paralar gelmiyor. Dünyadaki bütün büyük turizm destinasyonları arasından en az yabancı sermaye Antalya’ya giriyor, neredeyse sıfır! 20 milyon turistin geldiği şehre kurumsal yabancı sermaye girmiyor. Biz Türk halkını Avrupa Birliği toplumlarıyla yeniden barıştıracağız. Yapacağımız toplumlar arası STK seferberliği ile Antalya’nın toprak değerini yüzde 40 artıracağız, bunu ispatlayacağız. Bütün turizmciler, esnaflar, çiftçiler Memleket Partisi’ne üye olmalı. Biz varlık yaratarak zenginliği paylaşmak istiyoruz. Tüm servetin bir grup sermayedara akmasının önüne geçeceğiz.”ANTALYA’DA TUĞLALARI ÇEKECEĞİZBaşkan Baraner korona virüs sonrasında siyasetin baştan aşağıya yeniden değerlendirilmesi gerektiğine işaret ederek şöyle devam etti:
“Antalya siyaseti pandemiye yenildi. Kepez sırtlarına müteahhitleri getirip istediğini yap diyen belediye başkanları var. Bugün benzin istasyonu değil, botanik bahçesine yatırım yapmamız lazım. Antalya’da siyasetin içerisindeki herkesin bir gözü rant, bir gözü gelecek seçimlerde. İnsan yok! Biz Antalya’da olan biten herşeyi biliyor ve görüyoruz. Antalya’daki tuğlaları çekeceğiz.”

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )