Muharrem İnce, Antalya’da yangın bölgelerinde incelemelerde bulundu

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Antalya’nın Manavgat İlçesinde yangın bölgelerini ziyaret etti. Köylülerin acısını paylaşan İnce, bölgede incelemelerde bulundu. İnce, yaşananları bir felaket olarak nitelendirdi.
Öğle saatlerinde THY uçağı ile Antalya’ya gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 3 gündür yangının devam ettiği Manavgat ilçesine geldi. İnce, yangının en büyük hasarı verdiği Kalemler Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.
Muharrem İnce, büyük bir felaketle karşı karşıya olduklarını belirterek, “Kuşlar bile uçamamış. Kuşlar bile yanmış. Koyun, inek, köpekler yanmış. Ağaçlar kuş kurt her şey yanmış yok olmuş. Burada onlarca köy yok olmuş. Köylünün yemleri, samanları, hayvanları, evleri, traktörleri yanmış. Perişan bir durumdalar” diye konuştu.
Sosyal medya hesabından da paylaşım yapan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce;
“Manavgat’ta yangın bölgesindeyim. Yangından zarar gören tüm insanlarımızın, ağaçlarımızın, kurduyla, kuşuyla tüm canlıların acısını yüreğimde hissediyorum. Sınırlarımızı da koruyamadılar; ormanlarımızı da! Cumhurbaşkanlığı’na 13 uçak, ormanlarımızı korumaya 3 kiralık uçak”ifadelerini kullandı.

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )