Muharrem İnce: Ya geri zekalısınız, ya hainsiniz

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce göçmen sorunu konusunda sert çıktı.
İnce, “Hiçbir tanımlaması olmayan bir ‘kavimler göçü’ ile karşı karşıyayız. Sokaktaki her 10 kişiden birisi yabancı. Bu, Türkiye’nin bir güvenlik, beka sorunudur. Bu faşistlik değildir, ırkçılık değildir. Ama bunu anlayamamak gerçekten bir geri zekalılıktır! Eğer bu belanın farkında değilseniz ya geri zekalısınız, ya hainsiniz” dedi.
17 Mayıs’ta resmen kurulan Memleket Partisi, 1. Olağan İstanbul İl Kongresi gerçekleştirdi. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce kongrede bir konuşma yaptı.
İnce, “Eğer 2 aylık bir parti, bir şehrin kongresini bu kadar kısa bir sürede, bu kadar canlı ve coşkulu bir kalabalıkla yapıyorsa tünelin ucunda ışık görünmüştür” dedi.
“TÜRKİYE’Yİ CİHAN DEVLETİ YAPACAKTI, IBAN DEVLETİ YAPTI”“Bir ülkenin insani gelişmişliğini, ekonomik gelişmişliğini, insanlarının nasıl öldüğüne bakarak anlarsınız” diyen İnce, “O ülkede insanlar nasıl ölüyorsa, o ülkenin ekonomisi de, insani gelişmişliği de o düzeydedir. İnsanlarımız ormanda cayır cayır yanarak öldü. Sokaklarında boğularak öldüler. Ama birisi pandemi var IBAN veriyor, yangın var IBAN veriyor, sel var IBAN veriyor. Devlet, vergi verir, vergi toplar. Vergi toplar, felaket anında IBAN ister, ‘Gönder IBAN’ı sana para vereyim’ der. Bu tam tersi, IBAN veriyor. Türkiye’ye cihan devleti yapacaktı, Türkiye’yi IBAN devleti yaptı”ifadelerini kullandı.
“BATSIN SENİN SARAY MERAKIN, BATSIN!”İnce, şöyle devam etti:
“Nereye gidiyor bu paralar? Şatafata gidiyor. Yazlık saray, kışlık saray, Ankara’da saray, yetmedi Dolmabahçe, yetmedi Vahdettin Köşkü…Gözünü toprak doyursun senin, bu kadar saray neyine yetmiyor anlamıyorum! Sanki sarayda büyümüş. Her taraf saray. 365 lojman var Marmaris’te. Rahmetli Özal’a ne çektirmişiz, 250 metrekare mütevazı bir ev yaptırdı oraya diye ne büyük haksızlık etmişiz. Gerçekten özür diliyorum Özal’dan.Seçime giderken elini vicdanına koy AK Partili kardeşim! Adam kendine filo kurmuş, bir tane yangın uçağı almamış. Bunu düşünmelisin, ormanlar hepimizin. Sadece çamlar yanmadı, kurt, kuş, börtü böcek, mantarlar, kekikler, tavşanlar, tilkiler, ciğerimiz yandı görmediniz mi! Her yer saray, Ahlat’ta saray, Marmaris’te saray, İstanbul’da saray, Ankara’da saray, millet sokaklarda boğulmuş, batsın senin saray merakın batsın!”“BU BELANIN FARKINDA DEĞİLSENİZ YA GERİ ZEKALISINIZ, YA HAİNSİNİZ”Göçmen sorunuyla ilgili de konuşan İnce, “Hiçbir tanımlaması olmayan bir ‘kavimler göçü’ ile karşı karşıyayız” dedi ve şöyle sürdürdü:
“Sokaktaki her 10 kişiden birisi yabancı. Bu, Türkiye’nin bir güvenlik, beka sorunudur. Bu faşistlik değildir, ırkçılık değildir. Ama bunu anlayamamak gerçekten bir geri zekalılıktır! Eğer bu belanın farkında değilseniz ya geri zekalısınız, ya hainsiniz. Bu kadar basit.”ifadelerini kullandı.

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )