Müziğin Gücü

Müzik evrensel bir dildir derken, aslında ne demek istiyoruz? Müzik hangi dilde bestelenmiş olursa olsun, herkes tarafından anlaşılma ve beğenilme eşsizliğine sahiptir.

Aynı zamanda toplum üzerinde de büyük etkisi vardır. Belli bir konudaki fikrimizi bile değiştirebilir, işte tam da bu sebeple hizmetleri ve üretilen malları satmak için de kullanılır. Örneğin, bir reklam gördüğümüzde melodinin satılacak ürün için nasıl kullanıldığını hemen farkederiz. İşte bu yüzden pazarlama için müzik oldukça önemlidir.

Sadece bu da değil. Pazarlama ve reklamda işi biraz daha ileri götürürsek, ?Jingle? konusunu ele alabiliriz. 5 ile 60 saniye arasında değişen süreleri ile  ürünün isminin ya da sloganının belirtildiği bu kısa şarkılar, popüler şarkıların da adaptasyonu yapıldığında, söz konusu ürün ya da hizmetin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilirler.

 

Müzik banyoda, yolda, tatillerde, işte, alışveriş merkezlerinde, dükkanlarda kısacası daima yanımızdadır. Bizi rahatlatır ve ruh halimizi anında değiştirebilir. İşte tam da bu sebeplerden ötürü onun gücünü inkar edemeyiz. İntelijans olarak müziğin gücüyle markanıza özel şarkılar üretiyor, yayınlanması için radyonuzu kuruyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan “Müzikle ilgilenmek beyni koruyor” isimli yazımız için BURAYI TIKLAYINIZ.