Neçirvan Barzani Ürdün Kralı Abdullah ile görüştü

Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, bugün öğlen saatlerinde Ürdün’ün Başkenti Amman’a gitti.

Barzani’yi Amman’daki Queen Alia Uluslararası Havalimanı’da Amman Valisi Prens Faysal bin Al Hüseyin ve Irak’ın Ürdün Büyükelçisi karşıladı.

Kral Hüseyniye Sarayı’nda Ürdün Kralı 2. Abdullah ile görüşen Barzani, Kürdistan Bölgesi ile Irak ve Ürdün arasındaki ikili ilişkileri görüştü.

Gerçekleştirilen ziyareti sosyal medya Twitter hesabı üzerinden paylaşan Barzani, “Bugün Kral Abdullah ile Kürdistan Bölgesi ile Irak ve Ürdün arasındaki ikili ilişkiler, ekonomik iş birliği, bölgesel ve karşılıklı çıkarları ilgilendiren diğer konuları görüşmek üzere bugün Amman’da bir araya gelmekten memnuniyet duydum. Ürdün ile köklü ilişkilerimiz var ve bu ilişkileri daha da güçlendirmeyi ümit ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Delighted to meet HM @KingAbdullahII today in Amman to discuss bilateral relations between KRI, Iraq and Jordan, economic cooperation, regional challenges and other issues of mutual interest. We value our deeply-rooted ties with Jordan and look forward to further strengthen them. pic.twitter.com/5g9IVkKRxO— Nechirvan Barzani (@IKRPresident) June 23, 2021

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )