Pikniğe Giderken Mutlaka Yanınıza Almanız Gereken 14 Şey

Piknik yapacağınız alana gidince “Ah ben şunu neden getirmedim” dememek, evde bıraktığınız ya da almayı tamamen unuttuğunuz malzemelere dertlenmemek için bu listeye göz atmayı, ihtiyacınız olanları satın almayı, daha da önemlisi pikniğe giderken mutlaka yanınıza alacaklarınız arasına eklemeyi unutmayın. İşte karşınızda bir pikniğin olmazsa olmazı sayılabilecek kadar kullanışlı ürünler! Pikniğe giderken mutlaka yanınıza almanız gereken 14 şey…

Mangal

Eğer “Piknik mangalsız olmaz” diyenlerdenseniz sizin için en olmazsa olmaz ürün kesinlikle yanınızda kolayca götürebileceğiniz bir mangal olmalı.

Piknik Çakmağı

Mangalı yakmak için ihtiyacınız olacak diğer bir ürün de tabii ki çakmak.

Tepsi

Tepsi, piknikte en çok ihtiyaç duyulan malzemelerden olsa da piknik hazırlığı sırasında akla gelmiyor, genelde hep evde unutuluyor.

Piknik Örtüsü

Piknik deyince aklımıza ilk gelenlerden olan piknik örtülerini de unutmuyor, su geçirmez tabanıyla gönül rahatlığıyla çimlere serebileceğiniz, kılıfı sayesinde kolayca taşıyabileceğiniz bu piknik örtüsünü öneriyoruz.

Tabak

Pikniğe gidiyoruz, tabii ki bolca yiyip içecek, bunun için de tabaklara ihtiyaç duyacağız! Yanınızda güvenle, kırmadan taşıyabileceğiniz, içine mangalda pişen et ve sebzelerinizi de, yaptığınız salata ve mezeleri de, yanınızda götürdüğünüz meyveleri de gönül rahatlığıyla koyabileceğiniz bu tabaklar, tekrar tekrar kullanabileceğiniz için çevreye de bir zararı olmayacak.

Saklama kabı

Farklı boyutlardaki saklama kaplarıyla hem piknik için yanınızda meyve-sebze götürebilir hem de piknikten artanları ayrı ayrı sınıflandırarak eve geri getirebilirsiniz.

Kaşık çatal bıçak seti

Piknikte en çok ihtiyacınız olan kaşık, çatal, bıçak setlerinde sıra. Eğer evde, halihazırda kullandığınız kaşık-çatal-bıçak setlerini kullanmak istemiyor, çizilmesinden, kaybolmasından korkuyorsanız plastik olanları da tercih edebilirsiniz.

Bardak

Piknikte, kampta yanınızda mutlaka bulunması gereken, kırılma gibi bir sorunla karşılaşmayacağınız bardakları tercih edebilirsiniz.

Kesme Tahtası

Bir yanda mangal yanarken bir yanda taze taze salatalar hazırlanacak, kesme tahtasına ihtiyaç olacak. Bir şeyler kesmek için temiz bir zemine ihtiyaç duyduğunuz o anlarda ancak aklınıza gelebilecek kesme tahtalarını da unutmayın ve piknik hazırlıkları kapsamında çantanıza hemen atın.

Soğutucu

Mangal yapacaksanız yanınızda götürdüğünüz etleri sağlıkla muhafaza edebilin, buz gibi içmek istediğiniz içeceklerinizi koyabilin diye yanınızda bir soğutucu çanta da mutlaka bulunmalı.

Semaver

Geleneksel bir piknik deneyimi çaysız olmaz! Eğer siz de “mangalın ardından şöyle bir çay keyfi de yapalım” diyenlerdenseniz semaveri hazırlayın. Çayınızı ve tabii kullanırsanız şekerinizi de yanınıza almayı unutmayın.

Hamak

Piknik demek biraz da hamakta keyif yapmak demek! Eğer piknikte şöyle huzurla hamakta sallanmayı, hatta uyuklamayı sevenlerdenseniz kolay kurulumlu ve cibinlikli modelleri de seçebilirsiniz.

Piknik sepeti

Ve tabiki ihtiyaç duyacağınız malzemeleri taşımaya yardımcı olacak piknik sepeti!

Powerbank (Taşınabilir Şarj)

Günümüz dünyasında pikniklerin, kampların olmazsa olmazlarından biri de powerbank’ler, doğruya doğru. Doğanın orta yerinde şarjınız biterse çaresiz kalmayın, iletişimiz kesilmesin isterseniz bir powerbank’i de piknik çantanıza atmayı unutmayın.

Pikniğe Giderken Mutlaka Yanınıza Almanız Gereken 14 Şey