Suyunuzu İmece Mobil ile Koruyun

İmece Mobil 2019 yılında Softech ile teknolojiyi verimli kullanarak tarım alanında başarılı bir şekilde hizmet vermeyi amaçlamıştır. Daha sonrasında kendisini birçok alanda geliştirmeyi başaran firma 2020 yılının ilk çeyreğinde 45 bin kadar kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır. 2020 yılının ikinci çeyreğinde ise kullanıcıları ile daha interaktif olmayı başarmıştır. Bu sayede hem tarım hem de hayvancılık alanında ciddi adımlar atılabilmiştir.

Bildiğiniz üzere su dünyamızda insan yaşamı için hatta kısacası tüm canlı yaşamı için en önemli bileşendir. Son zamanlarda görülen kuraklık nedeniyle suların da tükenmesi hızla gerçekleşmeye başladı. Bu nedenle İmece Mobil uydu destekli sulama takvimigerçekleştirmiştir. Bu sayede sizlerin konumunuza uygun bir şekilde hangi oranda ne kadar sulama yapması gerekiyorsa ayarlamalar gerçekleşir. Bahçenizin bulunduğu konuma özgün olarak iklim kontrolleri sağlanır. Ardından ürününüzün ve toprağınızın yapısına uygun bir şekilde ne kadar su ihtiyacı olduğu hesaplanır. Böylece yeterli su kullanımı sağlayarak tasarruf da etmiş olacaksınız.

İmece Mobil Tarımsal Sulama

Tarımsal sulama da yer altı su kaynaklarının %74’ünün sadece bu alanda kullanıldığını biliyor muydunuz? Yer altı su kaynakları her geçen gün zarfında azalmaya ve tükenmeye devam ediyor. Su fakiri sınırına yaklaştığımız ülkemizde çiftçiler için bu konuda önemli destek verilmelidir. Aynı zamanda bilinçli bir şekilde bilgilendirmelerin yapılmasıyla suyun kullanımı en aza indirgenebilir. İmece mobil tam da bu konuda oldukça bilgili olan ekibiyle hem dünyada hem de ülkemizde çiftçilere yönelik uygun çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bu sayede suyun önemini ön plana çıkartarak tasarruf etmek de kolaylaşıyor.

Kaynak: https://imecemobil.com.tr/sulama-servisi/

Suyunuzu İmece Mobil ile Koruyun