GTA Online PS3 ve Xbox 360 sunucuları kapatılıyor

GTA Online PS3 ve Xbox 360 sunucuları kapatılıyor

Rockstar Games yaptığı açıklama ile hala açık olduğunu düşünmediğimiz GTA Online PS3 ve Xbox 360 sunucularının kapatılacağını duyurdu.

GTA Online PS3 ve Xbox 360 oyuncuları için yolun sonunda gelinmiş gibi gözüküyor. Açıkçası bu iki konsol için hala sunucuların açık olduğunu bile şahsen düşünmüyordum. İki jenerasyon öncesine hala desteğini sürdüren Rockstar Games yaptığı açıklama ile GTA Online PS3 ve Xbox 360 sunucularının kapatılacağını duyurdu.

GTA Online PS3 ve Xbox 360 sunucuları kapatılıyor

Rockstar yaptığı açıklamada tam tarih verdi ve 16 Aralık itibari ile PS3 ve Xbox 360’ta GTA Online için çevrimiçi hizmetlerin kapatılacağını duyurdu. Sunucu kapanmasının yanı sıra yine aynı tarihte oyunun resmi sitesi üzerinden bu sürümlere dair istatistikler, lider tabloları gibi detaylara da ulaşılamayacak. Yapılan açıklamada ayrıca Max Payne 3 ve LA Noire gibi oyunların istatistiklerine de 16 Eylül itibari ile ulaşılamayacağı belirtilmiş.

GTA Online PS3 ve Xbox 360 sunucuları kapatılıyor

 

Rockstar açıklamasında kapanma nedeni olarak GTA Online’ın PS4, Xbox One ve PC sürümlerinde çıkartacakları güncellemelere ve desteğe odaklanmak için bu hizmetleri kapattıklarını belirtmiş. Ayrıca bu karar oyunun PS5 ve Xbox Series X|S’de sürümlerine hazırlık olarak da görülüyor ve oyunun yeni nesil sürümünün son bahar aylarında çıkabileceği

GTA 5, 17 Eylül 2013’te ilk olarak PS3 ve Xbox 360’ta piyasaya sürülmüştü. Hemen sonrasında ise oyunun PS4, Xbox One ve akabinde PC sürümleri ile karşılaşmıştık. GTA Online ile büyük bir kazanç elde eden Rockstar games’in GTA 6 duyurusunu ertelemesinin en büyük sebebi olarak da yakaladığı bu başarı gösteriliyor diyebiliriz.

8.7
OVERALL SCORE
Time Limits and Duties: 9
Recording Notes: 10
Word Length and Substance: 7
Have no any user vote
The rating of each criteria is about my personal opinions about how much they are important than others

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )